کاشت موی FIT

روش کاشت مو fit یا fue

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 1 | بهمن 30ام, 1397

( FIT یا FUE )

روش فولیکولاریونیت اکستراکشن

در طی دهه اخیر روش برداشت تک تک فولیکول‌های مو یا روش FUE تکامل زیادی پیدا کرده است. در روش قدیمی FIT برداشت فولیکول موها با استفاده از پانچ دستی انجام می گرفت. بعداً از پانچ‌های جدیدتری با جنس تیتانیوم استفاده شد. با بیشتر شدن تعداد متقاضیان این روش، دستگاه‌های مختلفی جهت برداشت تک تک موها اختراع گردید که سرعت انجام این کار را بیشتر می‌نمود. در حال حاضر در کشور آمریکا ربات برداشت فولیکول مو به نام ARTAS اختراع گردیده که عمل برداشت را بسیار سریع و دقیق‌تر انجام می‌دهد.

نکات فنی که در طی این عمل باید مد نظر قرار گیرد به قرار زیر است:

1- در انجام این کار سایز پانچ بسیار مهم است. در ایران بسیار دیده می‌شود که این کار در بعضی مراکز به صورت بی‌کیفیت با استفاده از پانچ‌های درشت انجام می‌شود که میزان آسیب به بافت ناحیه‌ی پشت سر را بیشتر می‌نماید و اسکار نقطه‌ای و از بین رفتن بانک موی فرد از عوارض استفاده از این پانچ‌ها است.

2-مهارت فرد انجام دهنده بسیار مهم است به علت آن که برداشت فولیکول‌ها تحت بزرگنمایی میکروسکوپ نیست لذا همیشه درصدی از آسیب فولیکولی در این روش وجود دارد و در صورتی که فرد انجام دهنده مهارت کافی را نداشته باشد در بعضی اوقات بیشتر از نصف گرافت‌ها آسیب‌پذیر خواهند بود.

3-کاشت موی fit بهتر است که جهت افراد بسیار جوان انجام نگردد. علت آن است که در بیشتر موارد تعداد زیادی از این فولیکول‌ها ممکن است در معرض ریزش بیشتر قرار گیرد.

4-در افرادی که درجه‌ی طاسی زیاد است، معمولاً احتیاج به انجام چندین جلسه جهت پوشش کل ناحیه‌ی سر وجود دارد.

5-ترمیم نقاط برداشت در عمل کاشت موی fit معمولاً بسیار سریع و در طی یک هفته انجام می‌گردد.

6-در بعضی موارد به علت آن که میزان طاسی زیاد می‌باشد لازم است که همزمان هر دو روش نواری و تک تک انجام شود. با این روش معمولا تعداد گرافت‌ها را می‌توان به بالای 5000 گرافت در یک یا دو جلسه ارتقا داد.

موارد کاربرد روش FIT

1-افرادی که علاقه‌ای به روش نواری ندارند.

2-افرادی که پوست سر سفت یا کشش پوستی ضعیفی دارند.

3-افرادی که معمولاً موها را همیشه کوتاه می‌کنند همانند ورزشکاران، نظامیان و …

4-افرادی که تمایل به جراحی ندارند.

5-افراد بالای 40 سال که منطقه‌ی ریزش کمی داشته باشند.

کسانی که کاندید کاشت موی fit نیستند

1-افراد زیر سن 25 سال

2-کسانی که بانک موی ضعیف از نظر تراکم یا ضخامت دارند.

3-کسانی که در معرض ریزش موی دائمی هستند و جلسات بعدی جهت کاشت مو نیاز دارند.

4-افرادی که پوست اسکارساز و یا دارای کلوئید دارند.

ربات پیوند مو

در چند سال اخیر ربات جدیدی به نام ARTAS اختراع گردیده که کار برداشت فولیکول‌های مو را انجام می‌دهد اما هنوز مشکلاتی از نظر فنی وجود دارد همانند قیمت تمام شده‌ی بالا و سایز درشت پانچ‌ها در مقایسه با روش دستی. به نظر می‌رسد با تکامل این ربات‌ها در آینده پیوند مو توسط این ربات‌ها انجام گردد. دکتر رجالی

دیدگاه ها

1 دیدگاه در “روش کاشت مو fit یا fue

  1. علی فانوسی

    با سلام و خسته نباشید یه سوال از خدمتتون داشتم روشی برای کاشت مو وجود دارد که بدون آنکه مو را ماشین کنند کاشت مو انجام گیرد. با تشکر از شما

    پاسخ

ارسال پاسخ

Call Now Buttonتماس با ما
Iran