کاشت موی طبیعی

کلینیک کاشت موی طبیعی آفتاب(دکتر رجالی)

چرا کلینیک پیوند موی آفتاب:کلینیک آفتاب ارائه دهنده خدمات کاشت و پیوند مو طبیعی و درمان چاقی و خدمات لیزر ، که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت می باشد.بنیان گذار و موسس آن دکتر فرهاد رجالی می باشد که پس از دو دهه فعالیت در عرصه پزشکی و قریب به 15 سال خدمت در این عرصه اقدام به افتتاح این مرکز نمود.کلینیک آفتاب با بهترین و مجربترین پزشکان و پرستاران در صدد خدمت و جلب رضایت مشتریان و بیمار ان خود است.دکتر رجالی متخصص کاشت مو طبیعی از سال ۲۰۱۱ تا به الان  ۳ بار به عنوان ممتحن بین المللی بورد پیوند موی آمریکا انتخاب گردید و دارای مقالات و کتاب های علمی به چاپ رسیده می باشد.

کاشت مو به روش تک تک FUE

کاشت مو به روش تک تک

FUE یکی از شناخته ترین و بهترین روش ها در کاشت موی طبیعی است که  بدون جراحی و درد انجام می شود و بیشتر مخصوص بیمارانی است که ریزش موی بالایی دارند ولی در این روش بیمار حتما باید بانک مو داشته باشد. اف یو ای پیشنهاد خوبی برای افرادیست که از جراحی ترس و هراس دارند.

ترمیم مو به روش HRT

ترمیم مو به روش hrt

پیوند مو طبیعی و ترمیم مو در این نوع روش زمانی برای شخص مناسب است که بیمار بانک موی مناسبی ندارد .درواقع این روش برای کاشت مو از موهای مصنوعی استفاده می شود ولی این موها به موهای بیمار شبیه سازی می شود تا طبیعی تر به نظر برسد . هزینه کاشت مو در این نوع روش بیشتر از سایر روش ها است.

کاشت مو به روش نواری FUT

پیوند موی طبیعی به روش نواریدر این روش یک نوار مو از ناحیه اهداکننده از پشت سر که رشد مو قوی و ریزش مو کم است به اندازه عرض 1 الی 2 سانتیمتر برداشته می شود.سپس در زیر میکروسکپ واحد های فولیکولی(پیاز مو) آن جداسازی شده و کاشت مو در قسمت کم مو جلوی سر که قبلا توسط سوراخ هایی با مته مخصوص ایجاد شده انتقال داده می شود.

کاشت موی طبیعی با تکنیکهای نوین

کاشت طبیعی مو با تکنیک های نوینکاشت مو به روش ترکیبی: این پیوند مو ترکیبی از روش Fit (در واقع همان روش پیوند موی تک تک) و  Fut(درواقع همان روش کاشت موی نواری)  خواهد بود.

کاشت موس فوق ترکیبی:ترکیبی از روش سوپر FUT  با FIT می باشد.که تمامی روش های استفاده در پیوند مو پس از معاینه بیمار توسط پزشک پیشنهاد می گردد.

کاشت طبیعی ریش و سیبیل

کاشت طبیعی ریش مردان

بانک مو در کاشت ریش و سیبیل همچون کاشت ابرو  از نواحی پشت گوش و سر استفاده می شود و در قسمت هایی از صورت که رویش مو ها کم و یا اصلا مویی وجود ندارد و یا به دلیل پوشش قسمت هایی از صورت، که لک یا جوش دارند پیشنهاد و کاشت به روش های FUT یا SUT به صورت بیهوشی موضعی انجام می شود.در این نوع روش هیچ درد و جای زخمی برای بیمار به وجود نخواهد آمد.

کاشت طبیعی ابرو

کاشت طبیعی ابرو

ریزش ابرو ها همچون مو باعث کاهش اعتماد به نفس می شود و به دلایل ارثی یا بیماری های پوستی یا شیمی درمانی ها ریزش ها انجام می شود .کاشت ابرو طبیعی را باید با پزشکان مجرب انجام دهید معمولا بانک مو برای کاشت از پشت گوش های بیمار استفاده میشود این کاشت به صورت بیهوشی موضعی و با روش FUT  صورت می پذیرد.

سوالات رایج کاشت مو

درباره دکتر فرهاد رجالی

دکتر سید فرهاد رجالی سرمایه گذار و پایه گذار مرکز کلینیک آفتاب ، پس از نزدیک به 2 دهه فعالیت پزشکی و قریب 12 سال خدمت در عرصه کاشت موی طبیعی ، لیزر و لاغری اقدام به افتتاح این مرکز نمود.

دکتر رجالی دارای بورد بین المللی کاشت موی طبیعی از آمریکا بوده و از سال 2011 تا کنون 3 بار به عنوان ممتحن بین المللی بورد پیوند موی آمریکا انتخاب گردیده است . وی دارای گواهینامه لیزر و لیپولیز از انجمن جراحان عمومی بوده و عضو انجمن جهانی لیزر و لاغری می باشد .و مقالات علمی متعددی در مجله های معتبر داخلی و دو عنوان کتاب در زمینه پزشکی منتشر کرده است.

تکنیک های اختصاصی دکتر رجالی:

 1. کاشت مو به صورت متراکم در مواقعی که تراکم بالایی مورد نیاز است و بانک موی بیمار جواب گو است
 2. کاشت مو بدون کوتاه کردن موها:ئر مواردی همانند خانم ها که بیمار نمی خواهد موی سرش در طی پیوند مو کوتاه گردد.
 3. کاشت ابرو با روش Ultra Refind: کاشت ابرو با ظرافت و استفاده از گرافت های نازک و سوزن های بسیار ظریف.
 4. کاشت مو در حالت خواب و  بی دردی کامل بدون بیهوشی

هزینه کاشت موی طبیعی چقدر است؟

هزینه کاشت مو بر حسب نوع روش و تعداد گرافت ها و وضعیت بانک مو و بر حسب تعداد جلسات بین ۲ تا ۷ میلیون می باشدوتوجه داشته باشید که هزینه های کاشت مو در روش نواری در صورتی که جداسازی گرافت ها با میکروسکپ انجام گیرد زمان و پرسنل دوبرابری می طلبد و لذا عزیزان دقت داشته باشند در روش کاشت موی نواری هزینه کاشت موی میکروسکپی با غیر میکروسکپی متفاوت بوده بنابر این متقاضیان فریب پیوند موی ارزان را نخورند زیرا اکثر این نوع پیوند موها غیر میکروسکپی و با چشم غیر مسلح انجام می شود.

همچنین در روش کاشت موی تک تک نیز ، سایز پانچ برداشت نقش مهمی در هزینه بیمار دارد و به گونه ای که اکثر پیوند موهایی که با هزینه ارزان در شیراز یا سایر شهر های جنوبی انجام می شود با استفاده از پانچ های بسیار درشت بوده که باعث نمای عروسکی در منطقه پانچ و باعث از بین رفتن بانک مو در منطقه برداشت می گردد.

انواع روش های پیوند موی طبیعی:

 1. کاشت موی سر با ۴ روش جدید دنیا انجام می گردد که شامل موارد زیر است:
  1. روش FUT یا روش نواری : برداشت فولیکول های مو در این روش به صورت نواری از پشت سر انجام می گیرد.در هر مرحله بر حست تراکم بیمار و وضعیت موی فرد حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت یعنی معادل حدود ۴ تا ۸ هزار تار مو با این روش قابل انجام است.
  2. روش FIT :  ببرداشت فولیکول ها به صورت تک تک از پشت سر انجام می گیرد
  3. روش ترکیبی:ترکیبی از روش نواری و روش FIT است
  4. روش فوق ترکیبی: ترکیبی از روش سوپر FUT با FIT می باشد

آیا کاشت مو درد دارد؟

وقتی روش‌های کاشت مو را می‌خوانید یا عکس‌ها و ویدیوها را می‌بینید، شاید اندک یبترسید. اما در طول عمل پوست سر شما کاملاً بی‌ حس خواهدبود و هیچ دردی را متحمل نخواهید شد. فقط ممکن است کمی موذب شوید، مثل پر کردن دندان.

دشواری کاشت مو بیشتر از این بابت است که بایدچیزی حدود ۱۰ ساعت مداوم روی صندلی بنشینید. البته به طور منظم زمان استراحت دریافت خواهید کرد. بعد از عمل ، بسته به روش کاشت مو ، ممکن است کمی درد داشته باشید. البته این درد در حدی نیست که با قرص‌های مسکن سبک برطرف نشود. معمولاً در عرض چند روز هم کاملاً ناپدید می‌شود

آیا نتایج کاشت دائمی است؟

گرافت‌ های کاشته شده نسبت به ریزش مقاوم‌اند و از لحاظ تئوری می‌توانند تا آخر عمر رشد کنند. البته با توجه به الگوی ریزش مو ، ممکن است در سال‌ های بعد تراکم بخش‌هایی کاهش یابد که به سادگی با کاشت دوم قابل جبران است.

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه‌ی کاشت مو معلوم شود؟

موها در همه‌ ی ا فراد به آهستگی رشد می‌کنند؛ لذا برای دیدن نتیجه‌ ی کامل کاشت مو باید صبور باشید. بعد ۳ یا ۴ ماه ، نتایج اولیه‌ی کاشت مشخص شده و بعد از  ۸ ماه تاحد خوبی تکمیل می‌شود. اصولاً بعد از ۱ سال موهایی طبیعی خواهید داشت.

سوالات رایج کاشت موی طبیعی

بیوگرافی دکتر فرهاد رجالی ریاست کلینیک آفتاب


دکتر سید فرهاد رجالی سرمایه گذار و بنیان گذار کلینیک آفتاب با بیش از 2 دهه فعالیت در کاشت موی طبیعی و لیزر موهای زائد و لاغری در اصفهان و ایران می باشد که چندین کتاب علمی و مقالات علمی در زمینه های مختلف کاری خود در ایران منتشر کرد است .دکتر رجالی دارای بورد بین المللی متخصص کاشت موی طبیعی از آمریکا بوده و از سال 2011 تا کنون 3 بار به عنوان ممتحن بین المللی بورد پیوند موی آمریکا انتخاب گردیده است

در زیر به مواردی از موفقیتها و عضویتهای دکتر رجالی در انجمنهای متعدد اشاره میگردد:

 • اتمام دوره دکترای پزشکی در سال 1375 شمسی
 • اخذ بورد بین المللی جراحی پیوند موی آمریکا در سال 2010 میلادی
 • عضو ممتحن بخش بین المللی بورد آمریکا از سال 2011 میلادی
 • دوره جراحی پیوند مو در مرکز فلوشیپ انجمن پیوند موی آمریکا در سال 2006 میلادی
 • دوره تکمیلی جراحی پیوند مو در فلوریدا آمریکا در سال 2008 میلادی
 • سرتیفیکیت لیزر لیپولیز از انجمن جراحان عمومی ایران
 • سرتیفیکیت لیپوماتیک از انجمن جراحان عمومی ایران
 • عضو انجمن جراحی پیوند موی آمریکا   ISHRS
 • عضو انجمن لیزر جهانی
 • عضو  آکادمی زیبایی و لاغری آمریکا

پیشنهاد ویژه ما در کاشت موی طبیعی :


کلینیک آفتاب با مدیریت دکتر رجالی دارای گواهینامه پیوند موی طبیعی از آمریکا،موی زنده،دائمی با تراکم و هزینه مناسب دارای مجوز از وزارت بهداشت.

بعد از سال 2000 و ابداع پانچ های کوچک جدید جهت برداشت تک تک فولیکول مو روش کاشت مو بدون جراحی وبدون برش وارد عرصه پزشکی گردید و با ابداع دستگاه های مختلف برای برداشت و پانچ های با دقت زیاد و کوچک هر روز طرفداران این روش در دنیا بیشتر شد.

در چند سال اخیر تکنیک پیوند موی طبیعی بدون جراحی و برش باعث گردیده متقاضیان کاشت مو بیشتر گردد و جنبه عمومی تری در دنیا پیدا نماید.

سوالات رایج کاشت موی خانم ها

سوال از خانم 35 ساله

سوال بیمار: آیا ویتامین یا محلول گیاهی خاصی وجود دارد که بتوانم استفاده نمایم تا از ریزش موهای خود جلوگیری کنم؟


جواب پزشک: خیر، هیچ ویتامین یا محصول گیاهی خاصی وجود ندارد که اثبات شده باشد که در جهت کاهش ریزش مو موثر باشد. ویتامین‌ها و مواد گیاهی بر سیکل رشد مو اثر نمی‌گذارند. اگر شما ریزش ناگهانی راتجربه می‌کنید بهترین درمان برای شما ممکن است استفاده از محلول مینوکسدیل باشد که باعث کمک به تثبیت فولیکول‌های مو درموقع در معرض استرس قرار گرفتن باشد.

یک پدیده استرس زای جسمی یا روحی می‌تواند یک تا دو ماه بعد باعث ریزش موی شما شود که پزشکان اصطلاحاً به آن تلوژن افلوویوم گویند. محلول مینوکسیدیل به عنوان حافظ فولیکول‌های در معرض استرس عمل می‌کند و می‌تواند از ریزش بیشتر جلوگیری کند تا آنکه موها در ماه‌های آینده پر پشت شوند. بهتر است توسط یک پزشک ویزیت شویدتا مطمئن که موهای خود را در اثر مشکلات پزشکی مثل بیماری‌های تیروئید یا فقر آهن از دست نمی‌دهید.

سوال از خانم 18 ساله

سوال بیمار: جدیداً من میزان زیادی از ریزش موی غیرطبیعی را متوجه شده‌ام. وقتی موهایم را برس می‌زنم یا وقتی کمی آن را می‌کشم موها بیرون می‌آید. هیچ سابقه فامیلی ندارم و هیچ دارویی مصرف نمی‌کنم و در حال حاضر هم بیمار نیستم. فقط حدود 3 هفته قبل سرماخوردگی بدی داشتم. واقعاً نگران می باشم. آیا می توانید عامل این مسئله را برای من تشریح کنید ؟


جواب پزشک: یک سرماخوردگی شدید می‌تواند فولیکولهای در حال رشد را به طرف فاز استراحت هدایت نماید و چند هفته تا چند ماه بعد فولیکول‌های موها دچار ریزش می‌گردند. به صورت طبیعی حدود 90% فولیکول‌های موها در فاز رشد می‌باشند و ریزش 50 تا 100 تار مو در هر روز طبیعی است. یک استرس شدید می‌تواند باعث شود که درصد موهایی که وارد فاز استراحت می‌شوند را افزایش دهد و در نتیجه تعداد مویی که هر روز ریزش پیدا می‌کند را افزایش می‌دهد و گاهاً هم این مسئله شدید است.

بهتر است شما به یک پزشک مراجعه نمایید تا معلوم شود که ریزش موی شما دلایل دیگری مثل کم خونی فقر آهن ندارد. اگر ریزش موی شما در اثر استرس یا سرماخوردگی باشد محلول مینوکسیدیل با استفاده هر روزی به مدت چند ماه، می‌تواند از ریزش بیشتر آن جلوگیری نماید. تا اینکه فولیکول‌های موها به سیکل طبیعی برگردند.

سوال از خانم 25 ساله

سوال بیمار:  من در اثر استرس حدود 80% موهایم را از دست داده‌ام، آیا این موها باز می‌گردد؟


جواب پزشک: پاسخ بر می‌گردد به درجه و مدت استرس و ریزش مو. اگر یک حادثه استرس زا رخ دهد و شما ریزش موی شدید را تجربه کنید، چند ماه بعد، بیشتر موها مجدداً رشد می‌نمایند و فولیکول‌های مو وارد چرخه عادی رشد خود می‌شوند.

محلول مینوکسیدیل می‌تواند رشد مجدد فولیکول‌های موی از دست رفته را تحریک نماید. از طرف دیگر اگر حوادث استرس‌زا در طی چند سال رخ دهد و ریزش موها ادامه یابد، شما ممکن است بهبودی کامل پیدا نکنید.شما باید یادبگیرید که در برخورد با هر استرس متعادل عمل نمایید. بر حسب موقعیت شما ممکن است مشاوره با یک روانپزشک یا روانشناس برای شما مفید باشد و یا ممکن است تکنیک‌های دیگر آرامش مثل یوگا یا مدیتیشین به شما کمک کند. مراجعه به پزشک می‌تواند مشخّص سازد که آیا ریزش موی شما علت طبی دارد یا خیر .

سوال از خانم 58 ساله

سوال بیمار:  من به سرعت در حال از دست دادن موهایم هستم و بسیار راجع به آن نگران هستم. آیا من نیازمند قرص‌های هورمونی هستم؟ آیا کاری هست که بتوانم انجام دهم تا به حل این مشکل کمک کنم ؟


جواب پزشک: بلی، اگر سطوح پایین هورمونی عامل ریزش موها باشد، درمان‌های موثری در این زمینه وجود دارد. در سن 58 سالگی، موهای بسیاری از خانم‌ها شروع به کم پشت شدن می‌کند که این مسئله در اثر تغییرات سطوح استروژن می‌باشد. خانم‌ها مانند آقایان ژن طاسی را می‌توانند به ارث ببرند و این خانم‌ها حدود 30 سالگی سطوح خونی افزایش یافته از هورمونDHT را دارند که همانند آنچه که در آقایان رخ می‌دهد به فولیکول‌های موهایشان دستور توقف رشد مو صادر می‌نماید.

با این وجود، در خانمهای جوان سطوح بالای هورمون استروژن با پیام DHTتداخل می‌نماید و فولیکول‌های موی حساس را محافظت می‌کند. ولی در سنین بالاتر باکاهش سطح استروژن پیام DHTاز سوی فولیکول‌های موها گرفته شده و کم پشت شدن موها آغاز می‌گردد.

اغلب ترکیبات استروژن یا قرص‌های پیشگیری از حاملگی همانند اورتوتری سیکلین که بر سطوح هورمون استروژن موثرند می‌توانند باعث توقّف کم پشت شدن موها شود. بالا بردن سطح استروژن جهت کنترل ریزش مو، متد درمانی قابل انجام برای خانم‌هاست. زیرا در آقایان ممکن است عوارض جانبی زیادی داشته باشد. همچنین اگر فشار خون شما نرمال یا کمی بالا باشد، پزشک شما ممکن است داروی اسپیرونولاکتون را که یک درمان پایین آورنده فشار خون است شروع نماید که این دارو از اثر هورمون‌ها بر فولیکولهای موی در حال رشد پیشگیری می‌نماید.

سوال از خانم 35 ساله

سوال بیمار:  من دچار ریزش مو هستم ولی همه سطوح هورمونی من که آزمایش شده است، طبیعی می‌باشد. پزشک من قرصهای اورتوتری سیکلین تجویز کرده و می‌گوید که ممکن است ریزش موی شما را کاهش دهد. من می‌دانم که بعضی از قرص‌های پیشگیری از حاملگی خود باعث ریزش موها می‌گردند ، توصیه شما چیست.


جواب پزشک کاشت مو : سطوح هورمونی می‌تواند تغییر یابد و این تغییرات گاها اثر قابل توجه بر فولیکول‌های مو دارند. درست است که تعدادی از قرص‌های پیشگیری از حاملگی در بعضی از افراد می‌تواند باعث افزایش ریزش موها شود و حتی بعضی از خانم‌ها با مصرف اورتوتری سیکلین نیز ممکن است آن را تجربه کنند، با اینحال این دارو یکی از بهترین درمانها برای سطوح هورمونی خانم‌ها می‌باشد و در نتیجه می‌تواند کم پشتی موها را کنترل کند، همان گونه که می‌تواند آکنه ناشی از هورمون یا افزایش رشد موهای صورت را بهبود بخشد.

همان گونه که پزشک‌تان گفته است این دارو فقط می‌تواند کمک کند. زیرا در پزشکی هیچ چیزی ضمانت ندارد. توصیّه ما به شما این است که به مدت 9 تا 12 ماه توصیه پزشک‌تان را پی‌گیری کنید و نتایج را مشاهده کنید. موها فقط نیم اینچ در ماه رشد پیدا می‌کنند و 4-3 ماه زمان ممکن است لازم باشد که فولیکول‌های موی در حالت استراحت شما وارد فاز رشد مجدد شود. پس لذا 9-6 ماه پس از شروع درمان شما ممکن است افزایش تراکم موها را ببینید. همچنین شما می‌توانید محلول مینوکسیدیل را اضافه بر درمان پزشک تان آغاز نمایید.

سوال از خانم 45 ساله

سوال بیمار: در آزمایش خونی که جدیداً انجام شده است کم خونی شدید در من مطرح شده است ولی تست تیروئیدی من نرمال بود. در طی سال قبل ریزش موی من بسیارشدید شد. آیا فکر می‌کنید ارتباطی بین کم خونی و ریزش مو باشد؟ یا اینکه این مسئله فقط یک واکنش هورمونی در این سن است ؟


جواب پزشک: کم خونی کاهش توانایی سلول‌های قرمز خون برای تهیه اکسیژن کافی برای بافت‌های بدن و خصوصا فولیکول‌های مو است. کم خونی ممکن است در اثر کاهش شمار گلبول‌های قرمز یا کاهش میزان مواد مختلف موجود در گلبول‌های قرمز خون مثل آهن باشد. که این مواد برای حمل اکسیژن لازم می‌باشد. کاملاً ممکن است که کم خونی شما علت اولیه ریزش موی شما باشد. با اینحال تغییرات هورمونی نیز می‌تواند در این میان نقش بازی کند. درمان کم خونی شما به خوبی بر وضعیت موهایتان اثر می‌گذارد ولی 6 ماه یا بیشتر زمان لازم است تا این تغییرات را شما ببینید.

سوال از خانم 58 ساله

سوال بیمار: چگونه است که تعدادی از موهای من قهوه‌ای است در حالی که بیشتر آن‌ها سفید شده‌اند. چه عاملی تعیین می‌کند که کدام یک از موها زودتر سفیدشوند ؟


جواب پزشک: رنگ موهمانند رنگ چشم، از نظر ژنتیکی تعیین می‌گردد. بسیاری از افراد به صورت طبیعی تغییرات رنگ مو را در طی زندگی خود تجربه می‌ کنند. نوزادان با رنگ موی روشن گاهاً رنگ موهایشان در طی یکی دو سال تیره‌تر می‌گردد. فولیکول‌های موی خاصی، از نظر ژنتیکی به گونه‌ای برنامه ریزی شده‌اند که شروع به تولید موهای سفید پس از تعداد مشخّصی از سیکل رشد بنمایند.

در آقایان معمولاً فولیکول‌های مو در ناحیه شقیقه‌ها و پایه مو و موهای صورت غالباً قبل از موهای پشت سر سفید می‌شوند. در خانم‌ها الگوی سفید شدن موها پراکنده‌تر است. در مواردی غیر شایع دیده شده است که یک شوک عصبی یا تصادف روند سفید شدن موها را سریعتر کرده است. البته فاکتورهای محیطی همانند نور آفتاب ، کلر موجود در استخر و رنگ مو می‌تواند بر ظاهر موها اثر بگذارد، بدون انکه بر رنگ مو اثر بگذارد.

سوالات رایج کاشت موی آقایان

سوالی از آقای 28 ساله

سوال بیمار: من در حال از دست دادن موهایم هستم پس از حمام مشاهده می‌کنم که حمام پر از مو شده است نمی‌دانم چه باید بکنم حتی از دیدن خود در آیینه می‌ترسم. من همیشه موهای خیلی پری داشتم و فقط ظرف چند هفته پوست خود را از میان موها می‌توانم ببینم. از مراجعه به پزشک می‌ترسم، چون ترس آن را دارم که استفاده از قرص یا کرم شیمیایی باعث مردن ریشه موها شود. من هرگز از شامپو در طول عمرم استفاده نکرده‌ام و فقط از زرده تخم مرغ برای شستن استفاده کرده‌ام. لطفاً مرا راهنمایی کنید.


جواب پزشک:علیرغم مقاومت شما جهت ویزیت پزشک، شما باید به یک پزشک مراجعه کرده تا جهت شرایطی که ممکن است علت ریزش موهایتان باشد، معاینه شوید. پزشک پوست و موی شما را معاینه کرده و سوالات دقیقی می‌پرسد که آیا تست‌های دیگری نیاز دارید یا خیر. ریختن ناگهانی مویی که شما تجربه می کنید ممکن است یک روند موقت باشد که توسط یک عامل استرس زا همانند یک سرماخوردگی شدید یا هیجان عاطفی که 6 هفته قبل یا بیشتر بر شما وارد شده است ایجاد شده باشد. در هر صورت رجوع به پزشک لازم است و هر درمان علمی که توسط پزشک جهت شما انجام شود ریشه موهای شما را از بین نبرده و به حفظ آن کمک می‌کند.

سوال از آقای20 ساله

سوال بیمار: موهای من بسیار کم پشت است ورشد خوبی نیز ندارد. من از این موضوع بسیار مضطرب هستم. من دوست دارم که موی بلند ضخیم جهت رویش داشته باشم. لطفا من را راهنمایی کنید که چکار کنم تا موهای پر پشت وبلند داشته باشم. آیا از محصولاتی که در ماهواره تبلیغ می‌شود، استفاده کنم ؟


جواب پزشک: شما لازم است که به یک پزشک مراجعه نمایید که مشخص شود آیا این مسئله یک مورد ارثی است یا علل دیگر پزشکی دارد. برحسب دلیل ریزش مو، پزشک می‌تواند داروی لازم را برای شما تجویز نماید. دارویی همانند فینستراید به طورموثر می‌تواند ریزش موی شما را آهسته نماید وممکن است باعث گردد که ریشه موها مجدداً به حالت عادی برگردد. اغلب محصولات تجاری که تبلیغ می‌شود فاقد هر گونه اثر می‌باشد.

سوال از آقای 27 ساله

سوال بیمار: از سن 18 سالگی موهای من در حال ریزش است وهر دارویی استفاده کرده‌ام موثر نبوده است. پدرم وعموهایم همه دچار طاسی هستند ولی دو برادر بزرگتر من وبرادر کوچکترم هیچ مشکلی ندارند. چگونه است با وجودی که برادرانم ریزش مو ندارند،من دچار ریزش مو می‌باشم؟


جواب پزشک: همان گونه که قد هر فرد موروثی است، ریزش مو نیز تو ارث آن به همان گونه است. شما ممکن است کوتاهترین یا بلندترین فرد خانواده باشید، بر حسب آنکه ترکیب ژن‌هایی که از پدر و مادر به ارث برده‌اید چگونه باشد، و برادران شما ممکن است ژنهای متفاوتی را به ارث برده باشند. شما ممکن است ژنهای طاسی را از مادرتان یا دائیتان به ارث برده باشید ولی مادرتان ممکن است کم پشت شدن موها را به علت خانم بودن و سطوح پائین هورمون نشان نداده باشند. برادران شما ممکن است ژنهای متفاوتی را به ارث برده باشند.

سوال از آقای 20 ساله

سوال بیمار:چگونه من می‌توانم روند کم پشت شدن یا ریزش موها را در قسمت جلوی موها متوقف نمایم و چگونه می‌توانم از بالا رفتن خط رویش موها پیشگیری نمایم. من از ریزش موهایم بسیار بیمناکم ، لطفا مرا راهنمایی کنید.


جواب پزشک:معاینه توسط پزشک مشخص می‌کند که آیا ریزش موهای شما ارثی است یا نه. اگر عامل ریزش موی شما ارثی باشدقرص‌های فینستراید، موثرترین در مان برای آهسته کردن یا، متوقف کردن ریزش مو و برگشت موهای کم پشت شده هستند. فینستراید وقتی در سن پایین شروع شود موثر ترین درمان است.

سوال از آقای 33 ساله

سوال بیمار: به نظر می‌رسد که این سوال یک سوال غیر عادی باشد ولی  5 سال است که من متوجه شده‌ام که بنظر می‌رسد که تعداد زیادی از موهایم را در طی برس زدن یا استحمام از دست می‌دهم ولی هنوز موهای من کامل است و نقاط طاسی ندارم. آیا من خیلی حساس شده‌ام ؟ چه دلیلی است که من این تعداد زیاد مو را از دست می‌دهم ولی هنوز اصلاً نشان نمی‌دهد؟


جواب پزشک: هر فردی با حدود 100هزارتار مو بر روی سر متولد می‌شود و نیمی از این موها باید بریزد تا موها کم پشت به نظر آید. هر تار مو نهایتاً می‌ریزد و پس از یک مرحله استراحت تار موی جدید از همان فولیکول مو شروع به رویش می‌نماید. هر روز به طور طبیعی 50تا100 تار مو ریزش کرده و به همین تعداد نیز موهای جدید شروع به رشد می‌کنند. از آنجا که شما هنوز نقاط کم مو ندارید، به احتمال زیاد یک ریزش طبیعی مو را تجربه می‌کنید.

سوال راجع به پسر 10 ساله

سوال بیمار: نوه من که 10 ساله است در سن 4 ماهگی سوختگی پیدا کرده است. او دچار طاسی در قسمت بالای سر می‌باشد. پوست وی در قسمت بالایی سر بسیار نازک است. زیرا چندین لایه پوست سوختگی پیدا کرده است. آیا کاندید پیوند مو می‌باشد؟


جواب پزشک پیوند مو : کاشتن گرافت‌ها بر روی بافت سوختگی معمولا نتایج مثبتی دارد. اما معمولاً ترکیبی از برداشتن قسمتی از بافت سوخته و سپس انجام کاشت موی طبیعی انجام می‌گردد. سنّی هم که معمولاً پیوند  موی انجام می‌شود بستگی به آن دارد که چه موقع بتواند چندین ساعت بر روی صندلی جهت پیوند مو بنشیند ، چون این کار بابی‌حسی موضعی انجام می‌شود نه بیهوشی عمومی. معمولاً این عمل را می‌توان در اوایل دهه دوم زندگی (دوران teenager) شروع نمود.

سئوال از آقای 30 ساله

سوال بیمار: من کاندید پیوند موی طبیعی هستم. می‌خواستم بدانم موهای پیوندی چقدر طبیعی بنظر می‌رسند؟ آیا موهایم به اندازه‌ای که بخواهم رشد می‌کند؟ آیا می‌توانم به کلینیک برای ویزیت مجدد یا تغییر دوباره مراجعه نمایم؟اگر موهای خودم را بتراشم آیا بقیه می‌فهمند که عمل پیوند مو انجام داده‌ام؟


جواب پزشک: اینها سئوالات بسیار خوبی است. پیوند مو با روش فولیکولاریونیت گرافت بسیار طبیعی به نطر می‌رسد زیرا موهای پوست سر آن‌گونه که بصورت طبیعی رشد پیدا می‌کند، رشد می‌یابند. فولیکول‌های موی پیوندی به شکل یک نوار از پشت سر برداشته می‌شود وتقسیم به قطعات فولیکولی به نام فلولیکولاریونیت می‌گردد که هر کدام دارای 1 تا 3 تار مو می‌باشد و هر گرافتی داخل شکاف‌های ریزی در قسمت جلو یابالای سر کاشته می‌شود.

فولیکول‌های موی پیوندی به رشد خود در مکان‌های جدید ادامه می‌دهند. رشد مو در این مناطق جدید جلوی سر به همان اندازه‌ای است که در جای اصلی خود در پشت سر داشته‌اند. موهاحدود نیم اینچ در ماه رشد می‌کند.

لذا دو سال ممکن است زمان لازم باشدتا موها خیلی بلند شوند. حدود یک هفته پس از عمل، شما به کلینیک جهت معاینه بر می‌گردید که مطمئن شوید فولیکول‌های موی پیوند شده به خوبی رشد می‌کند وعارضه‌ای وجود نداشته باشد و چند روز بعد هم بخیه‌ها کشیده می‌شوند. پس ازآن به طور معمول احتیاج به چک آپ خاصی نیست و با عمل یک جراح توانا نیز احتیاجی به تنظیم مجدّد وجود ندارد.

در این عمل حتی اگر بقیه موهایتان ریزش داشته باشند موها تا پایان عمر بسیار طبیعی به نظر می‌رسند.بر حسب درجه ریزش موهایتان وتراکم موهای پشت سر ممکن است فقط یک جلسه کافی باشد یا اینکه وسعت منطقه به گونه‌ای زیاد باشد که جلسات متعدد لازم باشد.

در روش جراحی که ما انجام می‌دهیم حتی روی خود خط برداشت مو رویش می‌نماید. اگر موهایتان را کامل بتراشید فقط یک خط بسیار ظریفی پشت سر است که همانند چین‌های پوست می‌باشد. حتی اگر چند بار تحت عمل پیوندمو قرار بگیرید همان یک خط قبلی است، زیرا خط قبلی با خط جدید یکی می‌شود.

آخرین مقالات نوشته شده

پیشگیری ریزش مو

2

بهمن, 1398

پیشگیری ریزش مو

توسط: | برچسب ها:

پیشگیری ریزش مو ریزش موی سر یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. هر فردی به نوبه خود به دنبال راه حلی برای درمان ریزش مو می‌گردد. ریزش روزانه بین ۵۰…

ادامه مطلب
ماینوکسیدیل چیست

2

بهمن, 1398

ماینوکسیدیل چیست

توسط: | برچسب ها:

ماینوکسیدیل چیست ؟ ماینوکسیدیل چیست یک داروی مفید برای درمان ریزش موی 35 میلیون مرد با ریزش موی مدل مردانه یا همان طاسی ارثی  است. 35 میلیون مرد در آمریکا که طاسی مدل مردانه دارند از 2 داروی تقویتی برای  مقابله با ریزش مو استفاده می کنند که ماینوکسیدیل یکی از آنها است. در برخی مردان استفاده از دارو یک یا 2 بار در روز در همان اوایل شروع ریزش…

ادامه مطلب
کاشت مو چیست ؟

9

مهر, 1398

کاشت مو چیست ؟

توسط: | برچسب ها:

کاشت مو چیست ؟ کاشت مو چیست ؟ بیشتر ما انسان ها وقتی قدر زیبایی و سلامتی خود را می‌دانیم که از دست رفته باشد. اگر دچار ریزش مو باشید یا موهایتان کم‌پشت شده باشد، احتمالاً از عذاب و…

ادامه مطلب
Call Now Buttonتماس با ما
Iran