انواع کاشت موی طبیعی

انواع روش های کاشت موی طبیعی

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | تیر 10ام, 1398

انواع کاشت موی طبیعی

بعضی از افراد جامعه جوان،پیر،خانم ،آقا و… از ریزش موی سر  و یا کم مویی رنج می برند و این باعث می شود که اعتماد به نفس خود را در بین دیگر افراد جامعه از دست بدهند چرا که موی سر افراد یکی از شاخصه های اصلی در زیبایی افراد به شمار می رود . دلایل زیادی وجود  دارد که افراد مبتلا به ریزش مو می شوند از جمله دلایل عمده می توان به تغذیه نامناسب،استرس و فشار های عصبی،درگیری های شغلی،بیماری های ارثی و… سبب می شود تا افراد به ریزش مو دچار شوند.

به همین دلیل این دسته از بیماران روش های مختلفی را استفاده می کنند تا از ریزش مو خود جلوگیری کنند و اگر این کار چاره ساز نبود ،انواع مدل کاشت مو به کاشت موی طبیعی که یکی از روش هایی است که امروزه رونق بسیاری پیدا کرده و با روش های مختلفی بین پزشکان متخصص کاشت مو صورت می پذیرد.

روش های بسیاری برای کاشت مو در بین پزشکان و متخصصان این رسته در ایران و جهان وجود دارد که می توان انواع مدل کاشت مو که کاشت موی طبیعی به روش fit ، کاشت موی طبیعی به روش fut، کاشت موی طبیعی به روش sut، و کاشت موی طبیعی به روش های ترکیبی و… اشاره نمود .

کاشت موی سر به روش fut

اگر بخواهیم به صورت خلاصه و چکیده انواع روش های کاشت موی طبیعی را بیان کنیم در مورد روش fut می توان گفت که این روش در اتاق عمل انجام می شود.درواقع پزشکان یک برش طولی به اندازه 2 سانتی متر از موهای پشت سر بیمار جدا می کنند،فولیکول های مو توسط میکروسکپ های مخصوص از ان برش جدا شده و در محل مورد نظر برای بیمار کاشت می شود.

کاشت مو به روش futیکی از مزیت های استفاده از این روش نسبت به سایر روش ها  آن است موهای پشت سر نسبت به نقاط دیگر سر کمتر مستعد کچلی و ریزش مو هستند.اما یکی از نقاط ضعف در fut را میتوان این گونه بیان نمود که این روش ممکن است در شکافی که در برش طولی صورت می پذیرد آثار لکه یا زخم در آن قسمت دیده شود البته با رویش مو در پیش سر این لکه ها و زخم ها دیگر نمایان نخواهند شد.

کاشت موی سر به روش fit

در این مدل جراحی نیازی دیگر به اتاق عمل نیست،کاشت موی به صورت سرپایی و از بی حسی موضعی استفاده می شود. متخصصان توسط سوزن هایی نازک و تیز که به آن ها پانچ گفته می شود و ضخامتی اندازه کمتر از1 میلیمتر را داراست،موی سر را از قسمت های پرپشت سر بیمار جداسازی می کنند و به قسمت های کم رویش موی سر بیمار پیوند می دهند.

کاشت مو به روش fitاین روش در سال 2002 در آمریکا بسیار رایج شد .استفاده از روش fit نسبت به fut بیشتر پیشنهاد می شود چرا که نیازی به عمل جراحی نیست و مشکلات زیادی به بار نمی آورد و هیچ زخمی در پشت سر بر جای نمی گذارد.

انواع مدل کاشت مو به روش Sut

این روش که یکی از انواع مدل کاشت مو است نسبت به روش های فوق روش جدید و نوین تری بوده ، خیلی شباهت به روش FIT  دارد با این تفاوت که در روش FIT برداشت فولیکول های مو از پشت سر به صورت دستی با پانچ های خیلی ظریف انجام می شود در صورتی که در روش SUT برداشت فولیکول های موی سر از پشت سر بیمار به صورت اتوماتیک با پانچ های لیزی و با نظارت پزشک انجام می شود و سرعت جداسازی و انتقال فولیکول ها در هر جلسه از کاشت مو حداقل به 10000فولیکول می رسد در واقع یک پزشک می تواند این عمل جراحی که به صورت سرپایی و بدون اتاق عمل است و از طریق بی حسی موضعی همچون روش FIT صورت می پذیرد در یک جلسه به اتمام برساند

کاشت مو به روش Sutهمچنین این روش هیچ جای زخم یا برشی در پشت سر در اثر جدا کردن موها بر جای نمی گذارد.اقدامی که پس از جداسازی فولیکول ها به صورت اتوماتیک در SUT انجام می شود این است که پس از جداسازی پیاز مو فریز میشود این کار باعث می شود تا از تخریب و از بین رفتن فولیکول های مو در حین زمان برداشت تا زمان کاشت جلوگیری شود همین وجه تمایز در بین دیگر روش های کاشت موست که به روش SUT برتری داده و طبق آمار گرفته شده تخریب و به هدر رفتن فولیکول های مو به کمتر از 1 درصد رسیده است.

کاشت موی طبیعی به روش BHT

یا انتقال مو از بدن که از عبارت Body Hair Transplant گرفته شده روشی مخصوص به بیمارانی است که بانک موی پشت سر آن ها خیلی ضعیف و کم پشت است و بیمار ناچارا باید از قسمت دیگر از بدن خود مو تهیه کند این نوع کاشت مو آخرین روشی است که توسط متخصصان و پزشکان کاشت مو به بیمار توصیه می شود.

کاشت مو به روش bht

سوال پیش می آید که از چه قسمت هایی از بدن مو جداسازی می شود و به قسمت های کم پشت و طاس سر پیوند داده می شود ؟ جواب:موی نواحی مختلف بدن مانند:کتف،ران،پشت،سینه ها،و… عمده قسمت هایی از بدن هستند که در این روش پیوند مو استفاده می شوند.

این روش که یکی از انواع مدل کاشت مو است در صورتی کار ساز و قابل قبول خواهد بود که پشت سر بیمار کمی بانک مو برای پیوند داشته باشد و برای پر کردن قسمت های اندک و خالی کم پشت از روش BHT استفاده کنند در واقع اگر از این روش به صورت روش مکملی استفاده نمایند خیلی بهتر خواهد بود چرا که اگر به صورت تکی از این روش استفاده شود به دلیل هم خوانی نداشتن جنس و حالت موها بدن با موهای سر جلوه بدی به بار خواهد امد.

ارسال پاسخ

Call Now Buttonتماس با ما
Iran